W niedzielę Raków zagra z Górnikiem Łęczna

Dobiegają powoli końca rozgrywki Nice I ligi. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się przedostatnia 33. kolejka. Wszystkie spotkania przedostatniej i ostatniej kolejki zaplanowano na tą samą godzinę. Piłkarze częstochowskiego Rakowa mający już tylko matematyczne szanse na awans do ekstraklasy pojadą do Łęcznej na mecz z tamtejszym Górnikiem. Przypomnijmy, że najbliższy rywal Rakowa jeszcze przed rokiem był zespołem ekstraklasowym. Drużyna z województwa lubelskiego spadła jednak wraz z chorzowskim Ruchem. Sezon na zapleczu ekstraklasy jest dla Górnika równie fatalny. Łęcznianie obok Ruchu Chorzów i Olimpii Grudziądz są aktualnie głównym kandydatem do spadku w szeregi drugoligowców.

Już w sobotę do Łęcznej dotarły złe wiadomości z Suwałk. Stomil pokonał w derbach 2:1 Wigry i ewakuował się kosztem Górnika ponad strefę spadkową. Do końca sezonu pozostało mało czasu, dlatego każda zdobycz drużyny zagrożonej degradacją powoduje nerwowość u jej rywali. Było ją widać po łęcznianach w Niepołomicach, które przegrali 0 – 2. Mecz w Niepołomicach skończył  zarazem serię pięciu meczów bez porażki Górnika. Łęcznianie wrócili do strefy spadkowej i ponownie stoją nad przepaścią. Na uratowanie się przed degradacją zostały im dwie kolejki. Zespół z Łęcznej w tym sezonie zaliczył tylko 7 wygranych, 11 remisów i aż 14 razy schodził z boiska pokonany.

Podopieczni Marka Papszuna chcieliby zapewne jak najszybciej zapomnieć swoje ostatnie spotkanie z Olimpią Grudziądz. Mecz w pierwszych kilkunastu minutach był nudnym widowiskiem i otworzył się dopiero w 53. minucie. Trenerzy jak fani częstochowskiego Rakowa mieli wiele zastrzeżeń do sędziego Konrada Kiełczewskiego z Białegostoku, który nie podyktował trzech ewidentnych karnych dla czerwono – niebieskich, a w wielu innych sytuacjach gwizdał  dość kontrowersyjnie.

Czerwono – niebieskim nie pozostaje nic innego jak dobrze wypaść  w dwóch ostatnich kolejkach. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie między obydwoma zespołami rozegrane w listopadzie ubiegłego roku zakończyło się pewnym zwycięstwem Rakowa 3 – 1 (dwa trafienia dla Rakowa zanotował Karol Mondek, a dobił gości Andrzej  Niewulis, honorowe trafienie dla Górnika zanotował Grzegorz Bonin).

Przedostania kolejka tego sezonu odpowie nam na wiele pytań, choć nie rozstrzygnie zapewne w zupełności kwestii awansu oraz degradacji do II ligi. Początek wszystkich spotkań 33. kolejki zaplanowano na godz. 12. 45.  Mecz Rakowa rozegrany zostanie na stadionie zlokalizowanym przy Al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej.

PNP