W niedziele z zakazem handlu galeria będzie otwarta

Choć do pierwszej niedzieli z zakazem handlu pozostało kilkanaście dni, już teraz jedna z częstochowskich galerii handlowych ogłosiła swoje plany dotyczące zakazu.

Działać będą te punkty, które wyjęte są z ustawowego zakazu. W naszym przypadku jest to kino Cinema City, studio fitness Calypso, a także kawiarnie i restauracje znajdujące się w strefie gastronomicznej. Punkty te będą działać w normalnych godzinach handlowych, jakie do tej pory obowiązywały w weekendy – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Jak podkreśla dyrektor galerii, „pozwoli to klientom na dłuższe robienie zakupów, a u najemców zminimalizuje przynajmniej częściowo ekonomiczne skutki ograniczenia”. Co na to Jacek Strączyński, przewodniczący częstochowskiej „Solidarności”?

Bardzo mi przykro, że sieci handlowe kombinują, ale jesteśmy na to przygotowani – jeśli będzie taka potrzeba, zwrócimy się do parlamentarzystów o uszczelnienie tej ustawy – mówi Jacek Strączyński.

Z informacji uzyskanych od innych galerii handlowych wynika, że centrum M1 jak na razie nie planuje zmian w godzinach otwarcia – obiekt będzie zamknięty w niedziele z zakazem handlu. Z kolei centrum „Jagiellończycy” jest zamknięte w każdą niedzielę.

Tekst: Paweł Kmiecik
Zdjęcie: Galeria Jurajska

Tagged with