W poniedziałek Raków zagra z GKS Tychy

 

W poniedziałek 14 maja piłkarze częstochowskiego Rakowa zagrają swoje kolejne spotkanie ligowe. W wyjazdowym meczu 31. kolejki Nice I ligi zmierzą się z drużyną GKS Tychy. Pierwsze spotkanie między obydwoma drużynami rozegrane w październiku ubiegłego roku zakończyło się podziałem punktów i remisem 2–2. Przypomnijmy, że dwa trafienia dla Rakowa zanotował wówczas czeski defensor Tomas Petrasek.

W swoich trzech ostatnich spotkaniach Tyszanie zdobyli  komplet punktów wygrywając z Pogonią Siedlce, Miedzią Legnica i Puszczą Niepołomice. Po wygranej z liderującą Miedzią stali się najlepszą drużyną rundy wiosennej i byli faworytem w ostatnim  meczu z Puszczą. GKS Tychy zdobył wiosną już 26 punktów i w środę zaliczył trzecią wygraną z rzędu. Przy ul. Edukacji zaczyna pachnieć Lotto Ekstraklasą. Raków z kolei zasłużenie i pewnie wygrał z chorzowskim Ruchem, który będzie musiał prawdopodobnie pogodzić się ze spadkiem do II ligi. Zwycięstwo nad Ruchem zbliżyło czerwono–niebieskich do ścisłej czołówki.

W Tychach zapowiada się ciekawie starcie, tym bardziej, że obie drużyny są sąsiadami w tabeli i po  31. kolejkach zgromadziły po 46 punktów.  Początek meczu o godz. 18. 00 na Stadionie Miejskim w Tychach.

PNP