W przyszłym roku przebudowa fragmentu ul. Sikorskiego i ul. Łódzkiej

Stan niektórych częstochowskich dróg pozostawia wiele do życzenia. Mamy jednak dobrą wiadomość dla mieszkańców Parkitki i Kiedrzyna. W przyszłym roku gruntownego remontu doczeka się odcinek ul. Sikorskiego, a przebudowie zostanie poddany fragment ul. Łódzkiej.

Jeżeli chodzi o ul. Sikorskiego, mowa jest o fragmencie między ulicami Łódzką i Szajnowicza-Iwanowa. – Stan ul. Sikorskiego jeszcze pogorszył się po inwestycji związanej z siecią ciepłowniczą – powiedział rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie Maciej Hasik. – W związku z tym konieczne było podjęcie niezbędnych działań, wygospodarowanie środków własnych i przeprowadzenie postępowania przetargowego. Na dniach zostanie podpisana stosowna umowa i będzie można przekazać wykonawcy plac budowy. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku – dodał Maciej Hasik.

MZDiT podejmie starania, by inwestycja, jaką będzie przebudowa ul. Łódzkiej na odcinku między ul. Poleską a ul. Okulickiego, została uwzględniona w przyszłorocznym budżecie miasta. – Na tym odcinku powstanie również chodnik. Tak zdecydowali mieszkańcy Częstochowy w głosowaniu na zadania z budżetu obywatelskiego – poinformował Maciej Hasik.

Maciej Orman