W sobotę Raków podejmie Olimpię Grudziądz

W sobotę 19 maja piłkarze częstochowskiego Rakowa podejmą na własnym stadionie broniącą się przed spadkiem z Nice I Ligi drużynę Olimpii Grudziądz. Podopieczni trenera Dariusza Kubickiego nie mogą tego sezonu zaliczyć do udanych. Po 31 kolejkach zajmują z dorobkiem zaledwie 29 punktów przedostatnią lokatę w tabeli będąc obok chorzowskiego Ruchu drugim najpoważniejszym kandydatem do spadku.

W swoim ostatnim spotkaniu Olimpia bezbramkowo zremisowała u siebie z Puszczą Niepołomice. Utrzymanie w Nice I ligi zespołu z Grudziądza będzie wyczynem, gdyż trzy najbliższe spotkania Olimpia rozegra z zespołami znacznie silniejszymi (Raków, GKS Katowice i Odra Opole).

Raków z kolei w swoim ostatnim meczu pewnie pokonał na wyjeździe GKS Tychy 3 -0. Czerwono – niebiescy przystąpili do tego meczu bardzo zmotywowani i po pierwszych 45 minutach prowadzili aż 3–0, choć wynik powinien być dużo wyższy. Dzięki zwycięstwu w Tychach czerwono – niebiescy zbliżyli się na trzy oczka do wicelidera Zagłębia Sosnowiec. Po drugie Raków odniósł pewne zwycięstwo nad najlepszą do tej pory na wiosnę drużyną Nice I ligi. Po trzecie wreszcie nadal liczy się w walce o awans do ekstraklasy.

Najbliższa kolejka odpowie na wiele pytań, choć raczej nie rozstrzygnie jeszcze kwestii awansu. W sobotę oprócz ważnego i ciekawie zapowiadającego się meczu Rakowa z Olimpią (początek o godz. 19. 21) zmierzą się także Chojniczanka z Chrobrym, Podbeskidzie z Zagłębiem Sosnowiec, a w derbowym spotkaniu GKS Katowice podejmie GKS Tychy.

PNP