W sobotę Raków – Puszcza Niepołomice

Meczem z Puszczą Niepołomice podopieczni Marka Papszuna rozpoczną rundę jesienną nowego sezonu 2018/2019 Fortuny I ligi. W miniony piątek czerwono – niebiescy rozegrali dwa spotkania kontrolne. Pierwsze z ekstraklasową Miedzą Legnica zakończyło się remisem 1 – 1 (gola dla Rakowa zdobył Dariusz Formella), w drugim zaś spotkaniu po golu strzelonym przez Adama Czerkasa z rzutu karnego Raków pokonał częstochowską Skrę 1 – 0. W piątkowy wieczór została także oficjalnie przedstawiona nowa drużyna RKS Raków Częstochowa przed rozpoczynającym się 21 lipca kolejnym sezonem 1 Ligi. Nowymi zawodnikami Rakowa są między innymi Michał Gliwa, Arkadiusz Kasperkiewicz, Patryk Kun i Sebastian Musiolik. Nowy sezon to także nowe wyzwania przed sztabem szkoleniowym. – Nastroje są dobre, a nowi zawodnicy szybko integrują się zarówno z drużyną, jak też w środowisku częstochowskim. Zadowoleni też jesteśmy z meczów kontrolnych, gdzie wyglądaliśmy dobrze. Optymistycznie podchodzimy do tego, co robimy. Wszyscy są w dobrej dyspozycji i gotowi do jesiennej rundy – mówił szkoleniowiec częstochowian Marek Papszun.

Przewartościowania w składzie oraz przygotowania do nowego sezonu trwają także u najbliższego rywala Rakowa. – Zrobiliśmy wszystko, żeby mieć godnych następców piłkarzy, którzy odeszli. I nawet zmieniliśmy sposób gry, funkcjonowania, dostosowując go do zawodników, którzy są w klubie – mówił trener Tomasz Tułacz. Kluczowe ubytki są dwa – w postaci Marcina Staniszewskiego (odszedł do Arki Gdynia) i Macieja Domańskiego. Pierwszy przez cały ubiegły sezon strzegł bramki „Żubrów” (i to tak, że zapracował na transfer do ekstraklasy), drugi był najlepszym graczem ofensywnym, który od aktualnego sezonu będzie grał dla Rakowa. Dodałbym jeszcze Bartka Żurka, który dochodzi do sił po kontuzji, po operacji, i na pewno w początkowej fazie sezonu nie będzie grał – wyjaśnia szkoleniowiec najbliższego rywala Rakowa. W ostatnim oknie transferowym zespół Puszczy wzmocnili Marek Kuzma (Czerno More Warna), Łukasz Szczepaniak (Chrobry Głogów) oraz Hubert Tomalski z Rakowa Częstochowa. Czerwono – niebiescy wyraźnie nie leżą zespołowi Puszczy, która wiele razy z Rakowem przegrywała. W swoim ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Niepołomiczanie ulegli Cracovii aż 3:0 (mecz ten miał historyczny aspekt, gdyż po raz pierwszy na stadionie w Niepołomicach grano przy sztucznym oświetleniu).

Kibice czerwono – niebieskich liczą, że pierwszy mecz nowego sezonu 2018/19 zakończy się pewnym zwycięstwem i zdobyciem trzech oczek. Pierwszy gwizdek na Limanowskiego zabrzmi w sobotę 21 lipca o godz. 20. 00.

PNP