W sobotę Skra – Górnik Łęczna

W 2. kolejce II ligi piłkarze częstochowskiej Skry udadzą się do Łęcznej na mecz z tamtejszym Górnikiem. Łęcznianie jeszcze dwa lata temu byli zespołem ekstraklasowym i w przeciągu dwóch sezonów stali się zespołem drugoligowym.

Skra nowy sezon zaczęła w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem przegrywając 1 – 0 i marnując w końcówce szansę na wywiezienie jednego punktu. Pierwsze minuty były nerwowe z obu stron. Jeden i drugi zespół popełniał błędy, brakowało też dokładności. Swoje dołożył też sędzia Rafał Rokosz, który podjął kilka kontrowersyjnych decyzji. W ekipie Radomiaka było widać jeszcze brak zgrania spowodowany kilkoma zmianami w składzie. W 19. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym piłka trafiła do Damiana Jakubika, który pognał prawą stroną, wbiegł w pole karne i wyłożył wzdłuż linii piłkę Damianowi Szuprytowskiemu, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko wpakować ją do siatki. Był to premierowy gol dla Radomiaka w sezonie 2018/19.

W zespole najbliższego rywala Skry doszło latem do prawdziwej kadrowej rewolucji i kibice zastanawiali się, jak w przypadku ich ulubieńców wypadnie inauguracja nowego sezonu. W wyjściowej jedenastce zielono-czarnych znalazło się tylko pięciu graczy, którzy w zeszłym sezonie występowali w Nice 1 Lidze. Miejsce w bramce zajął Sergiusz Prusak, w obronie znalazł się Paweł Sasin, w linii pomocy Łukasz Sosnowski i Adrian Łuszkiewicz, a w ataku Patryk Szysz, który latem miał przenieść się z Łęcznej do klubu z Lotto Ekstraklasy lub jej zaplecza, ale jak na razie transfer nie doszedł do skutku.

W swoim ligowym debiucie Górnik przegrywał z Gryfem Wejherowo 2 – 0, jednak podopieczni Rafała Wójcika po golach Szysza i Wojciechowskiego uratowali jeden punkt. Młody zespół Skry będzie zapewne chciał pokazać się w Łęcznej z jak najlepszej strony. W ostatnich dniach szeregi drużyny zasilił kolejny młody i utalentowany gracz Maciej Buławski. Urodzony w Stargardzie Szczecińskim trafił na Loretańską ze Śląska Wrocław, gdzie spędził półtora sezonu. Przypomnijmy, że wcześniej drużynę wzmocnili: Kamil Zalewski, Michał Kieca, Sebastian Siwek, Wojciech Jurek i Damian Ziarko.

Początek meczu Górnik Łęczna – Skra Częstochowa już w sobotę o godz. 20. 00 na stadionie przy Al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej.

Piotr Nicpoń

fot: Skra Częstochowa