W SP nr 50 świętowali Dzień Babci i Dziadka

Z okazji przypadającego dzisiaj, 21 stycznia, Dnia Babci oraz jutrzejszego Dnia Dziadka w wielu szkołach odbywały się dzisiaj okolicznościowe uroczystości, przedstawienia i spotkania. Tak było również w Szkole Podstawowej nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego. Uczniowie klasy II c zaprosili swoje babcie i dziadków, żeby uczcić ich święto. O tym przemiłym spotkaniu opowiedziała wychowawczyni klasy Joanna Łabusiewicz:
– Dzisiaj gościliśmy seniorów, nasze kochane babcie i dziadków. W zeszłym roku również się z nimi spotykaliśmy. Goście dopisali. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki i upominki, a teraz idziemy bawić się wspólnie przy konkursach i zabawach.
Przedstawienie przygotowane przez wnuki wywołało uśmiechy na twarzach wszystkich widzów. Jak powiedziała jedna z babć, przysporzyło ono zarówno dużo wzruszeń jak i radości:
– Byli cudowni. Nauczeni szybciutko, wszystko się pięknie udało. Super niespodzianka. Wiedzieliśmy, że ma coś być, ale przerosło to nasze oczekiwania.
Po występie uczniowie zaprosili babcie i dziadków na dalszą część spotkania, podczas którego odbywały się dalsze wspólne zabawy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

ZD