W środę Raków podejmie Odrę Opole

W najbliższą środę, 4 kwietnia podopieczni Marka Papszuna rozegrają zaległy mecz z Odrą Opole. Obie drużyny jeszcze w tym roku nie wygrały w walce o ligowe punkty na zapleczu ekstraklasy. Raków przegrał wyjazdowe spotkania  z GKS Katowice 1-2 oraz sobotni mecz u siebie z Wigrami Suwałki 0-1. Częstochowianie stracili gola w ostatnich minutach meczu. Najbliższy rywal Rakowa początku wiosennych rozgrywek też nie może zaliczyć do udanych. Odra rozegrała w tym roku cztery spotkania o punkty, z czego trzy przegrała (z Miedzią Legnica 1 – 3 , GKS Katowice 1- 2 i Chojniczanką Chojnice 1 – 2). Zespół z Opola zdobył w tym roku tylko jeden punkt po bezbramkowym remisie z Puszczą Niepołomice.
W rozegranym i przegranym  w Wielką Sobotę meczu w Chojnicach Odra miała swoje sytuacje. Z jednej zrobiła użytek. W drugiej połowie wyrównał Tomas Mikinić, który strzałem od poprzeczki nie dał szans na skuteczną interwencję. Drużyna Krzysztofa Brede zerwała się do ataków i szybko odzyskała jednak prowadzenie. Wynik na 2 – 1 dla Chojniczanki ustalił Adam Ryczkowski.
Najbliższy rywal Rakowa  nie był  na rynku transferowym tak aktywny, jak jego  przeciwnicy w walce o awans do ekstraklasy. Trener Mirosław Smyła podkreśla jednak, że liczy się nie ilość, a jakość nowych zawodników. Młodzieżowiec Mateusz Czyżycki z Siarki Tarnobrzeg i skrzydłowy Tomas Mikinić z drugiej ligi słowackiej – to zimowa lista nabytków Odry. Skromna, być może konkretna, ale z pewnością nie robiąca takiego wrażenia, jak wzmocnienia Rakowa, Stali, Chojniczanki czy Zagłębia. Beniaminek, który był największą rewelacją jesieni, poszedł inną drogą niż większość drużyn z Nice I ligi. Również z przyczyn finansowych postawił na stabilizację, a za sukces uchodzić może już samo utrzymanie w zespole jego liderów, na czele z Marcinem Wodeckim, który jeszcze w grudniu podpisał nowy kontrakt. Przypomnijmy, że to właśnie Wodecki strzelił Rakowowi jedynego gola w pierwszym meczu rozegranym w Opolu w aktualnym sezonie.
Odra po 23 spotkaniach zajmuje z dorobkiem 35 punktów  6 lokatę w tabeli Nice I ligi. Raków natomiast po 21 spotkaniach zgromadził 32 punkty i aktualnie zajmuje 8 miejsce w tabeli. Początek środowego spotkania przy ul. Limanowskiego o godz. 19. 21.

Piotr Nicpoń