W środę Raków zagra z Victorią Sulejówek

W najbliższą  środę 3 października lider Fortuny I ligi Raków Częstochowa rozpocznie zmagania w Pucharze Polski. W 1/32 podopieczni Marka Papszuna zagrają na wyjeździe z trzecioligową Victorią Sulejówek.    

Podopieczni trenera Krzysztofa Debeka zajmują aktualnie 11. lokatę w grupie 1 III ligi.  W starciu z  drużyną z województwa mazowieckiego faworytem będą gracze Rakowa. Historia rywalizacji w Pucharze Polski wiele razy pokazywała jednak, że zespoły z niższych klas rozgrywkowych mobilizują się na silniejszych rywali. Pokazał to  przed  tygodniem mecz  ekstraklasowego Zagłębia Lubin z III ligowym Huraganem Morąg. Huragan to dziewiąty zespół tabeli grupy 1. III ligi. Morąg to 14-tysięczne miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Trzecioligowiec  po raz pierwszy w historii grał oficjalny mecz przeciwko ekipie z Ekstraklasy i sensacyjnie  wygrał 3 – 2.

Początek spotkania Victoria – Raków  o godzinie 19 na Stadionie Miejskim w Sulejówku.  W przypadku awansu do kolejnej rundy rywalem czerwono-niebieskich będzie siedmiokrotny Mistrz Polski – Lech Poznań. Kolejorz po 10. seriach spotkań zajmuje 7. pozycję w tabeli Lotto ekstraklasy. Częstochowianie w potencjalnym starciu z Kolejorzem byliby gospodarzem pojedynku. Mecze 1/16 finału Pucharu Polski zaplanowane są na 30 i 31 października. W przypadku braku możliwości rozegrania spotkań w wyżej wymienionych terminach zostaną one przeniesione na 6, 7 lub 8 listopada.

PNP