W trosce o rodzinę – Rycerze Kolumba na Jasnej Górze

Męstwo, służba jedynemu Bogu i ludziom. To filary, na których opiera się idea Rycerzy Kolumba. Od 11 do 12 października na Jasnej Górze modli się blisko tysiąc przedstawicieli ich zakonu.

– Intencja tegorocznej pielgrzymki jest związana z rodziną — mówi Szymon Czyszek, przedstawiciel rady najwyższej Rycerzy Kolumba. – Widzimy, że w polskiej rzeczywistości rodziny, ale także parafie są przedmiotem różnych trudności i wyzwań. Chcemy się modlić o wsparcie, o to, abyśmy mogli wspólnie się wspierać w trosce o nasze rodziny i parafie.

Ważnym wydarzeniem wpisującym się w program pielgrzymki była Msza św. w bazylice jasnogórskiej, pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. W kontekście obecności Rycerzy Kolumbów na Jasnej Górze biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej podkreśla wagę męstwa i zjednoczenia na rzecz obrony katolickich wartości.

– Idea Rycerzy Kolumba właśnie tak się narodziła, kiedy założyciele widzieli trudności związane nie tylko z religijnością, wiarą i Kościołem, ale w ogóle z cywilizacją — tłumaczy. – To zjednoczenie mężczyzn owocuje i jest bardzo dziś potrzebne.

W sobotnim programie pielgrzymki, obok spotkania w sali o. Kordeckiego, znalazła się także Droga Krzyżowa na wałach jasnogórskich.