Wakacje 2020. Jak będą je spędzać częstochowianie?

fot. Radio Fiat

Koniec czerwca to zarazem początek wakacji – czasu tak długo wyczekiwanego przez wszystkich, zarówno przez dzieci uczące się w szkole, jak i dorosłych, którzy chcą odpocząć po całorocznej pracy. Zazwyczaj wiążą się one z wielkimi planami, takimi jak wyjazdy czy jakieś szczególne atrakcje. A jak to wygląda w Częstochowie?

Zapytaliśmy o to mieszkańców. Okazało się, że większość z nich będzie spędzała je w domu, bądź w okolicach Częstochowy.

– Możliwości jest dużo. Albo będę spacerował z dzieckiem, albo pojadę nad morze lub jezioro. Jest ciepło i trzeba dobrze wykorzystać ten czas […] Ja niestety będę pracowała, ale na pewno wchodzą w grę wyjazdy w plener ze znajomymi do Olsztyna lub ogólnie w okolice […] Myślę, że wyjedziemy gdzieś na domki na Mazurach, żeby trochę odpocząć od miejskiego zgiełku. Za granicę raczej się w tym roku nie wybieramy.

Myśląc o wakacjach warto pamiętać o bonie wakacyjnym. Jest to projekt skierowany w szczególności do rodzin z dziećmi, który ma na celu wsparcie branży turystycznej w Polsce po kryzysie związanym z epidemią koronawirusa, a także zrekompensowanie wszystkim pracującym czas niemożności wychodzenia z domu. O tym, dlaczego to rodzinom z dziećmi należy się szczególne wsparcie, mówił senator Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierz Bernacki.

Ich sytuacja finansowa często bywa zdecydowanie bardziej skromna od tej, która jest właściwa dla singli. Osobie, która jest w kwiecie wieku i zarabia zdecydowanie, łatwiej jest wyruszyć na wakacje bez wsparcia ze strony instytucji państwa. Tak naprawdę ma to wymiar prodemograficzny i wspierający rodziny.

Choć w tym roku astronomiczne lato zaczęło się już 20 czerwca, to formalnie obchodzimy je od poniedziałku 22 czerwca. Lato kalendarzowe 2020 zakończy się 22 września. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i dobrego wykorzystania wakacyjnego czasu!

MSI