Wakacje Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej

Tegoroczne wakacje dla Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej okazały się bardzo aktywne.

Od 1 do 10 lipca grupa uczestniczyła w koloniach dla LSO, które odbywały się we Władysławowie.

Relacje z kolonii można znaleźć na naszej stronie facebookowej, w tym fotorelację. Myślę, że wszystkie osoby, a było ich w sumie 65 łącznie z młodzieżą z parafii Kamieńsk, były bardzo zadowolone z udziału w koloniach. Zapewne będą one powtórzone w przyszłym roku – mówi duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Paweł Wróbel.

Oprócz kolonii dla chętnych zorganizowany był również rajd rowerowy. Trasa obejmowała wiele ciekawych miejsc.

W tym roku zwiedzaliśmy zabytkowe kościoły na terenie regionu wieluńskiego. Ruszyliśmy z Częstochowy, poprzez Truskolasy i Krzepice dojechaliśmy do Załęcza Wielkiego, gdzie mieściła się nasza tzw. baza wypadowa. Odwiedziliśmy m. in. takie miejsca jak Chotów, grób księdza Stefana Farysia, który został odznaczony przez pana prezydenta Andrzeja Dudę. Odwiedziliśmy także Wieluń, Mokrą, czy Parzymiechy. Miejsca te związane są z II Wojną Światową, więc staraliśmy się pogłębić nie tylko znajomość naszej archidiecezji, ale również i wiedzę historyczną – dodaje ks. Paweł Wróbel.

Nowością dla uczestniczących w tym roku w wakacjach LSO był jednodniowy spływ kajakowy. Jak się okazuje, zadowolenie podopiecznych skłania organizatorów do przemyślenia jego powtórki w dłuższej formie.

KF

foto źródło: LSO Archidiecezji Częstochowskiej