Wakacyjne Dialogi Nikodemowe w DA Emaus

Trwają wakacje. Zakończył się rok akademicki, większość studentów wyjechała na letni wypoczynek lub podjęła pracę. Jednak Duszpasterstwo Akademickie Emaus nie zaprzestaje działalności. Wprost przeciwnie. Drzwi kościoła akademickiego nadal otwarte są dla tych, którzy chcą spotykać się z Panem Bogiem. A okazją do takiego spotkania są m. in. Wakacyjne Dialogi Nikodemowe. Do udziału w nich zaprasza duszpasterz akademicki, ks. Rafał Grzesiak:
– Jest taki szczególny dzień, szczególny moment, kiedy zawsze mamy otwarte drzwi – w każdy piątek, każdego tygodnia – to tzw. Dialogi Nikodemowe. To jest taka możliwość adoracji Jezusa Eucharystycznego, kiedy w tym chaosie codzienności możemy wpaść na moment, żeby spotkać się z Bogiem, w ciszy porozmawiać sam na sam z Jezusem. Jest możliwość spowiedzi, czyli doświadczenia tego, co nazywamy sakramentem miłości. Jest też możliwość rozmowy z kapłanem. Wiem, że czasami sami sobie zapleciemy jakieś supełki życiowe i trzeba odnaleźć to światełko w tunelu. Dlatego zapraszam na Dialogi Nikodemowe do kościoła akademickiego przy ul. Kilińskiego 132 w każdy piątek o godz. 18.00.
Duszpasterstwo Akademickie Emaus zaprasza również na Msze św. w niedziele o godz. 11.30 i 20.00, a w tygodniu, oprócz sobót, o godz. 19.00.

ZD