Warzocha z kolejnymi 10 milionami na stadion

Nowy stadion Rakowa Częstochowa za prawie 80 milionów złotych? Tyle wynosi najniższa oferta w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta Częstochowy. W zeszłym tygodniu na te złe wiadomości zareagował klub przedstawiając propozycję okrojonej modernizacji obiektu, dziś podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej senator Artur Warzocha poinformował o dodatkowych środkach z budżetu państwa zarezerwowanych na tę inwestycję.

– Deklaracja pana premiera jest taka: „Jeżeli miasto wykona ruch, jeżeli pokaże środki własne, to z budżetu państwa, z rezerwy celowej, na ten cel przeznaczymy dodatkowe 10 mln” – mówił.

Wcześniej obiecane 10 mln zł, zdaniem senatora, są nadal zarezerwowane w budżecie Ministerstwa Sportu oraz czekają na skutecznie złożony wniosek. Teraz, zdaniem prezesa Rakowa Wojciecha Cygana, dofinansowanie o łącznej wartości 20 milionów w połączeniu z nową propozycją klubu stanowią idealne warunki do rozpoczęcia inwestycji.

– Powycinaliśmy z pierwotnego projektu co się dało, jesteśmy przekonani, że ten projekt jest możliwy do realizacji – mówił. – Cały czas mowa była o brakujących 10 milionach, miasto mówiło, że ma 16 mln wkładu własnego, ale brakowało 10.

Teraz nic już nie powinno stanąć na drodze do modernizacji obiektu przy Limanowskiego.

– Zwracamy się do rządzących – wbijcie pierwszą łopatę, rozpocznijcie inwestycję, a 20 mln wpłynie – apelował poseł na sejm RP Mariusz Trepka.

Warunkowa licencja PZPN na grę w Ekstraklasie w związku z niedostosowanym do wymogów stadionem obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu.

MD