Weekend majowy – zmieni się rozkład autobusów, a na ulice wyjedzie „londyńczyk”

Zbliża się weekend majowy, a co za tym idzie, nastąpią zmiany w rozkładzie funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Osoby, które na ten czas pozostaną w mieście, muszą się liczyć z tym, że linie autobusowe i tramwajowe będą jeździć w innych godzinach, niż na co dzień. Mówi Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu:

Pierwszy i trzeci dzień maja to dni, kiedy obowiązuje rozkład świąteczny, a drugiego maja w czwartek jeździmy według rozkładów sobotnich. Czwartego maja w sobotę również będzie obowiązywał rozkład sobotni. A w niedzielę autobusy będą jeździć według planu świątecznego. Od poniedziałku już powraca rozkład standardowy.

Podczas weekendu na ulice miasta wyjedzie też znany już wszystkim „londyńczyk”, mówi Maciej Hasik:

Linia autobusowo-turystyczna “034” rozpoczyna swoje kursowanie 1 maja. Punktualnie o godzinie 12.00 wyjeżdżamy na częstochowskie ulice. Warto się wybrać w tę podróż, bo jest to niezwykła atrakcja realizowana przez autobus typu londyńskiego, który rzeczywiście kursował po ulicach Wielkiej Brytanii. Został zakupiony i odrestaurowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Częstochowie przed kilkunastoma miesiącami. Jeśli będzie taka możliwości to latem, zamiennie będzie wykorzystywany wynajęty autobus z odkrytym dachem, tego samego typu. Od 1 do 5 maja będziemy jeździć codziennie, analogicznie do lat poprzednich początki kursów będą o pełnych godzinach, od 12.00 do 18.00. Początkowy i końcowy przystanek będzie się znajdował w pobliżu placu Biegańskiego — mówi Maciej Hasik.

W maju i czerwcu kursy linii „034” będą się odbywały w weekendy, a w okresie wakacyjnym przez cały tydzień oprócz poniedziałków, które będą przeznaczone na konserwację techniczną pojazdu. Atutem wycieczek „londyńczykiem” jest możliwość poznania historii mijanych na trasie miejsc, które podróżującym będzie przybliżał przewodnik.

AK

źródło foto: www.mpk.czest.pl