Weekendowe podsumowanie działań służb ratunkowych

Za nami ostatni weekend 2019 roku. Tym razem obył się on bez poważniejszych incydentów i zgłoszeń zarejestrowanych przez służby miasta Częstochowy.

Straż Miejska odnotowała 230 zgłoszeń telefonicznych od mieszkańców, proszących o interwencję.Jak podkreśla rzecznik Straży Miejskiej Artur Kucharski, Święta Bożego Narodzenia były spokojnym okresem. Najczęściej przyjmowane zgłoszenia dotyczyły zakłócania spokoju oraz porządku publicznego.

Było 230 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta z wnioskami o interwencje, natomiast obyło się bez poważniejszych incydentów – święta były spokojne. 

Zarówno policja, jak i straż pożarna nie odnotowały zbyt wielu zdarzeń. 27 grudnia Komenda Miejska Policji w Częstochowie przyjęła zgłoszenie o potrąceniu 61- letniej kobiety, mieszkanki Szczecina. Kobieta na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych. Kierujący 24 lata, piesza 61 lat. Poszkodowana doznała złamania kostki bocznej, prawej. Zagrożenia życia tam nie było. – wspomina asp. Sabina Chyra – Giereś

Komenda Miejskiej Straży Pożarnej w Częstochowie podczas minionego weekendu przyjęła 29 powiadomień. Palił się między innymi kosz na śmieci, pustostan, oraz miały miejsce drobne stłuczki samochodowe. Nikomu nic się nie stało.

W sumie 29 zdarzeń przez ten weekend, więc wcale nie tak dużo, jak na nasz rejon. Pełen przekrój, natomiast nic takiego, co by wymagało zaangażowania jakichś znaczących sił. – mówi st. kpt. mgr Kamil Dzwonnik

Ostatni weekend minął wyjątkowo spokojnie dla częstochowskich służb. Miejmy nadzieję, że następny 2020 rok będzie taki sam.

Magdalena Rak