Weekendowy raport częstochowskich służb

Przez ostatni weekend częstochowscy mundurowi przebadali na zawartość alkoholu prawie 630 kierowców, zatrzymując pięciu nietrzeźwych oraz dwie osoby pod wpływem narkotyków. W niedzielę drogówka z Częstochowy zatrzymała po pościgu kierowcę, który był pod wpływem narkotyków.

Ponadto w minione trzy dni na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 58 kolizji oraz dwóch wypadków. Jeden, który miał miejsce w piątek, okazał się śmiertelny.

– Przy ul. Pułaskiego na wysokości dworca PKP Stradom 60-letni kierowca Mercedesa z powiatu Kłobuckiego potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 62-latka z Gdyni. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu – poinformowała asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Drugi wypadek miał miejsce w niedzielę, 17 listopada w Konopiskach.

– Kierowca z Częstochowy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi, po czym dachował. W samochodzie znajdowało się dziecko, jednak nie odniosło żadnych poważnych obrażeń. Kierowca do dziś przebywa w szpitalu – dodała asp. szt.

Niespokojnie było również na weekendowym dyżurze Straży Pożarnej w Częstochowie. Ratownicy interweniowali 36 razy, z czego 10 podczas pożaru, 24 razy podczas miejscowych zagrożeń oraz dwa razy przy fałszywych alarmach. W niedzielne popołudnie strażacy otrzymali zgłoszenie o osobie uwięzionej w jaskini Wszystkich Świętych w rezerwacie Sokole Góry. Interwencję prowadziło 28 strażaków, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Radzionkowa.

– Poszkodowana osoba spadła z wysokości 7 m, co skutkowało obrażeń rąk. Znajdowała się w odległości ok. 60 m od wyjścia, w związku z czym wspólnie z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym pomogliśmy wydobyć ją na zewnątrz. 44-letni poszkodowany trafił do szpitala – mówił st. kpt. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży pożarnej w Częstochowie.

Najspokojniej o weekendzie mogą mówić funkcjonariusze częstochowskiej Straży Miejskiej. Mieszkańcy miasta przez ostatnie trzy doby zwracali się do strażników ze 136 wnioskami o interwencję. Dzięki miejskiemu monitoringowi ujawniono z kolei 10 incydentów zakończonych interwencji. Ponadto obyło się bez poważniejszych zdarzeń.

BNO
Fot.: KM PSP w Częstochowie