Wiceprezydent Częstochowy zatrzymany

Jeden z zastępców Prezydenta Częstochowy, Mirosław S., został zatrzymany pod zarzutem potrącenia 10-letniego rowerzysty w podczęstochowskiej Nieradzie.

Jak poinformował Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, w trakcie śledztwa ustalono, że w środę 12 września około godziny 18.00 samochód zarejestrowany na Mirosława S. potrącił 10-letniego rowerzystę, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Po zdarzeniu policjanci udali się do miejsca zamieszkania zastępcy Prezydenta Częstochowy, nie zastali go w domu. Mirosław S. został zastany w domu dopiero następnego dnia w godzinach porannych. Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i stwierdzili, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie stwierdzono bowiem około 1 promila alkoholu. Biorąc pod uwagę te ustalenia prokurator polecił zatrzymanie Mirosława S. – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

Obecnie trwają czynności procesowe, m.in. odtwarzany jest zapis z wideorejestratora samochodu znajdującego się w pobliżu miejsca zdarzenia. Czynności procesowe z udziałem Mirosława S. są zaplanowane na piątek 14 września.

Życiu 10-letniego rowerzysty nie zagraża niebezpieczeństwo.

PK