Wielkopostne świece Caritas

Czas Wielkiego Postu jest nie tylko czasem modlitwy i skupienia, ale również okresem wzmożonej pomocy dla tych najbardziej potrzebujących. Jak co roku częstochowska Caritas zorganizowała akcję „Jałmużna Wielkopostna”, która trwa od Środy Popielcowej.

Jedną z możliwości pomocy jest wsparcie poprzez zakup świec wielkopostnych, które potem możemy umieścić na świątecznym stole. Mówi jedna z wolontariuszek Caritas Paulina Gradek:

Do nabycia w parafiach oraz w Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas są świece wielkanocne, w cenie 10 zł. Dochód z tych świec zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i specjalistycznego dla seniorów, który będzie mieścił się w centrum rehabilitacji, które otwieramy przy ulicy Ogrodowej. Ten sprzęt już do nas napływa, już rozpoczęliśmy zakup wyposażenia tego miejsca — mówi Paulina Gradek.

Kupując świece wspomożemy nie tylko nowe centrum rehabilitacji, ale przede wszystkim osoby starsze – mówi Paulina Gradek:

W nim seniorzy będą mogli znaleźć dla siebie miejsce, naprawdę przeznaczone tylko i wyłącznie dla nich, pełne opieki i będą mogli zadbać o swoją kondycję fizyczną i duchową. Dlatego zapraszamy do wsparcia tego dzieła.

Nie zwlekajmy więc, tylko skorzystajmy z okazji, że świece są jeszcze dostępne do nabycia w wybranych parafiach lub w Centrum Wolontariatu i Administracji Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

AK