Wierni z parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika pielgrzymowali do Matki

Wierni z Częstochowy oraz okolic pielgrzymują na Jasną Górę tuż przed 26 sierpnia, czyli uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Uroczystość poprzedza 9-dniowa nowenna, która jest duchowym przygotowaniem do tego szczególnego dnia.

Każdego dnia od 17 do 24 sierpnia są wyznaczone poszczególne parafie częstochowskie, które pielgrzymują do Jasnogórskiej Matki. Wśród nich znalazła się również parafia św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, która 21 sierpnia przebyła drogę z Błeszna na jasnogórski szczyt. Mówi wikariusz ks. Michał Krawczyk:

– Jako duszpasterze chcemy modlić się o nawrócenie wszystkich tych, którzy utracili więź z Jezusem Chrystusem, których nie ma, tych, za których się modlimy — jest ich około 5 tys. Chcemy, że Bóg wzruszał ich serca i doświadczył swoją miłością.

Pątnicy pielgrzymowali, aby dziękować Jasnogórskiej Matce i zanieść przez Jej wstawiennictwo różne intencje dotyczące najczęściej zdrowia bliskich. Dla niektórych ta pielgrzymka była szczególna, ponieważ uczestniczyli w niej pierwszy raz. Mówi siostra Maria Hiacynta od Krzyża, karmelitanka Dzieciątka Jezus:

– Obecnie posługuję w Łodzi. Na pielgrzymce jestem pierwszy raz. Cieszę się, że to jest tylko kilka godzin, bo nie mogę przejść dłuższej odległości, więc odczytuje to jako piękną łaskę i zaproszenie Ducha Św. do tego, żeby zbliżyć się do Maryi. W tej pielgrzymce niosę tych wszystkich, którzy teraz idą, tych, którzy nie mogli pójść z nami, wszystkie intencje, parafię, kapłanów. Będę prosić Matkę Bożą, żeby nas umacniała i prowadziła do Jezusa.

25 sierpnia, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, wierni wyruszą z archikatedry Świętej Rodziny na Jasną Górę, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godzinie 19.00. Przewodniczyć jej będzie metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

AK/ BNO