Wigilia dla bezdomnych w Dolinie Miłosierdzia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Fundacja “Ufam Tobie” organizuje wigilię dla bezdomnych.

Wigilia rozpocznie się jutro o godz. 19:00 w Dolinie Miłosierdzia w Częstochowie.

– Wigilia jest dedykowana osobom bezdomnym dlatego, że wieczór 24 grudnia to czas, kiedy każdy z nas zasiada do wieczerzy wigilijnej, podczas, gdy osoby bezdomne są tego pozbawione – mówi Jolanta Kobojek, prezes fundacji. – One nie mogą, tak jak my, podzielić się opłatkiem, życzyć sobie wszystkiego najlepszego i zjeść ciepłego, świątecznego posiłku w gronie najbliższych – stąd wpadliśmy na pomysł, by dać im taką możliwość chociaż tutaj, w Dolinie Miłosierdzia.

Według kustosza sanktuarium, ks. Andrzeja Partiki, wigilia ta będzie dobrym remedium na samotność ludzi bezdomnych.

– Od wielu lat organizujemy w Dolinie Miłosierdzia wigilię dla bezdomnych. Przygotowujemy ją w sam dzień wigilijny, bo to jest najwłaściwszy czas do tego, by zasiąść przy stole, podzielić się opłatkiem i wspólnie pomodlić – mówi pallotyn. – To właśnie w gronie bezdomnych chcemy przeżyć ten czas, bo dla nich jest on wyjątkowo trudny, głównie przez wzgląd na samotność.

Fundacja „Ufam Tobie” organizuje ponadto akcję “Pusty talerz”, polegającą na zbieraniu symbolicznych pustych talerzy dla bezdomnych, które w myśl tradycji zostawiać będziemy na wigilijnych stołach. Akcja potrwa do końca Świąt Bożego Narodzenia.

MSI

Fot. Facebook/Dolina Miłosierdzia