Wigilia dla bezdomnych

 

W dniach 23-24 grudnia w 28 miastach – m.in. w Częstochowie, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Gliwicach i Warszawie, przy wspólnym stole wigilijnym, spotkają się osoby biedne i bezdomne. Pod honorowym patronatem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, w Częstochowie, wigilię dla osób bezdomnych organizuje Caritas Archidiecezji Częstochowskiej. Obędzie się ona 23 grudnia w Sali Parafialnej przy Katedrze Świętej Rodziny w Częstochowie o godz. 17.00.

– Adwent to czas oczekiwania, ale wiemy, że jesteśmy już coraz bliżej świętowania Bożego Narodzenia. To co jest dla nas takim wyzwaniem w tym czasie świątecznym, tym co jest szukaniem nowych dróg miłosierdzia, to niezapominanie o tych, którzy w czasie świątecznym są samotni, bezdomni, ubodzy. Co roku wychodzimy im naprzeciw poprzez organizacje wigilii dla osób bezdomnych i ubogich miasta Częstochowy i okolic. Będzie to czas świętowania, czas modlitwy, czas dzielenia się opłatkiem oraz czas kolędowania. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i angażują się w przygotowanie tej wigilii: licznym sponsorom, restauratorom częstochowskim, którzy przygotowują potrawy na stół wigilijny, abyśmy mogli świętować wspólnie z tymi którzy są w tym czasie Bożego Narodzenia uprzywilejowani. – mówi ks. Paweł Dzierzkowski, zastępca dyrektora częstochowskiej Caritas.

Dla osób biednych i bezdomnych ta wigilia jest okazją do spotkania i porozmawiania z innymi. Każdego roku na wigiliach organizowanych przez Caritas częstochowską gromadzi się kilkuset potrzebujących.

Foto źródło: facebook.com/caritas.czestochowa