Wniosek o dotację na „Czyste Powietrze” od dziś złożysz w Częstochowie

Ważna informacja dla osób fizycznych zainteresowanych pozyskaniem dotacji na ocieplenie własnego domu jednorodzinnego, wymianę okien lub wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego. W Częstochowie powstała filia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Częstochowska filia WFOŚiGW znajduje się na drugim piętrze budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Jana III Sobieskiego 7. Jej otwarcie było możliwe dzięki staraniom Senatora RP Artura Warzochy, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Częstochowy. Otwarcie filii było połączone z zasadzeniem przez senatora drzewka w ramach akcji na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Punkt obsługi programu „Czyste Powietrze” w Częstochowie będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00. W minionych dniach podobne filia została otwarta w Bielsku-Białej.

Rządowy program „Czyste Powietrze” dotyczy zwłaszcza termomodernizacji oraz efektywnego zarządzania energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

PK