Wolni w Chrystusie

„Wolni w Chrystusie” to hasło 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości, która odbywała się na Jasnej Górze przez dwa dni. W niedzielę, na błoniach jasnogórskich, odprawiona została uroczysta Msza św. Eucharystii przewodniczył prymas Polski, metropolita gnieźnieński, abp Wojciech Polak. Przybyłych pielgrzymów witał i pozdrawiał o. Jan Poteralski:

– I trzeba nam zaufać, tutaj, na Jasnej Górze. Tutaj na szczycie. Może być szczyt światłości. Szczyt mądrości pochodzący od Boga. Ale może być także ciemność i ciemnota. Cieszmy się, że ten Narodowy Kongres Trzeźwości wpisuje się w tę dobrą zmianę w naszej ojczyźnie.

Podkreślano znaczenie spotkań na Jasnej Górze i zawierzanie Bogu swoich problemów, a prymasowi Polski dziękowano za poruszające kazanie:

– Prymas podniósł nas na duchu i dalej nam błogosławi. Z całego serca dziękujemy, te kwiaty należą mu się od nas wszystkich i od każdego z osobna. A naszymi oklaskami dziękujemy mu za piękne kazanie i przybycie.

W czasie 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości zorganizowano także konferencje. Prowadzili je m.in. ks. Marek Dziewiecki oraz ks. Grzegorz Polok.