Wspierajmy polską gospodarkę – kupujmy polskie produkty

Logo Biuletynu Informacji Publicznej/Fot.: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W sytuacji pandemii, jaka obecnie panuje, bardzo ważne jest wsparcie dla polskiej gospodarki. Można to zrobić, m.in. kupując produkty pochodzące od rodzimych producentów i dostawców.

Jest to szczególnie ważne podczas kupowania produktów żywnościowych.

– Polscy rolnicy są solidarni ze społeczeństwem. To, co produkują i dostarczają na rynek, jest bardzo ważne w każdym okresie, a szczególnie w czasach pandemii. Dlatego apelujemy do społeczeństwa, żeby byli solidarni z Polakami i kupowali rodzimą żywność. Rynek wewnętrzny jest o tyle ważny, że w obecnej sytuacji „rwą się” kontakty międzynarodowe i zanika eksport. Kraje zamykają granice, jest kłopot z transportem międzynarodowym, a frachty morskie i samolotowe są odwoływane – tłumaczył podczas rozmowy na antenie Radia Fiat Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pomoc dla polskiej gospodarki jest pomocą dla nas wszystkich. Od tego, w jakiej kondycji będzie się ona znajdować, zależy tak naprawdę jakość naszego życia.

– Już odczuwamy straty i uciążliwości wynikające z pandemii. Dla polskiej gospodarki (nie tylko dla rolnictwa) jest ważne, aby spowolnienie było jak najmniejsze, a gdy epidemia już ustanie – abyśmy mogli szybko stanąć na nogi – dodał minister.

Polskie produkty żywnościowe zawierają na opakowaniu odpowiednie oznaczenia, np. w postaci napisu „produkt polski” na tle biało-czerwonej flagi. Wszelkie informacje dotyczące pochodzenia produktu widnieją przeważnie na dole każdego opakowania.

AM/BNO