Wypadek i ucieczka z miejsca zdarzenia

42-223274

W związku z wypadkiem drogowym oraz ucieczką z miejsca zdarzenia, Komendant Miejski Policji w Częstochowie  wszczął procedurę w kierunku wydalenia ze służby 31-letniego  funkcjonariusza prewencji komendy miejskiej policji. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

W dniu  22 marca 2014 roku około godziny 12.30 w Dąbrowie Zielonej, podczas holowania samochodu m-ki Fiat Punto  przez samochód m-ki BMW,  doszło do zerwania  linki holowniczej i w konsekwencji dachowania samochodu m-ki Fiat Punto, którym kierował  mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Kierowca fiata  doznał obrażeń ciała. Ustalenia mundurowych wskazują, iż pojazdem m-ki BMW kierował, będący poza służbą  31-letni funkcjonariusz. Sprawca uciekł  z miejsca  wypadku, nie udzielając pomocy rannemu.  W postępowaniu sprawdzane jest również to  czy funkcjonariusz nie znajdował się pod wpływem alkoholu.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Myszkowie, do której w dniu 24  marca  br.przekazane zostały materiały z tego zdarzenia.  Niezależnie od czynności procesowych, zaraz po zdarzeniu  wdrożono postępowanie wewnętrzne w kierunku wydalenia funkcjonariusza z służby.
Sprawca wypadku, 31-letni funkcjonariusz z 10-letnim stażem służby jest obecnie poszukiwany przez policjantów. Jego zaginięcie zgłosiła także rodzina, z którą mężczyzna nie kontaktował się od czasu zdarzenia. . Czynności w tej sprawie trwają.

źródło: KMP Częstochowa