Wyrok w sprawie wypadku, w którym zginął sołtys Mokrzeszy

Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał w mocy wyrok w sprawie przeciwko 23-letniemu Kamilowi J. dotyczący spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął sołtys wsi Mokrzesz i znany społecznik Konrad T.

Do wypadku doszło 18 sierpnia 2016 roku w godzinach popołudniowych. Kamil J. jechał od miejscowości Mstów w kierunku Koniecpola. W Zawadzie jadąc z prędkością ponad 140 km/h rozpoczął wyprzedzanie innych samochodów i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym autem kierowanym przez Konrada T. W wyniku wypadku Konrad T. doznał ciężkich obrażeń głowy i klatki piersiowej, skutkujących jego zgonem na miejscu zdarzenia.

11 maja 2017 roku Sąd Rejonowy w Częstochowie wydał wyrok w sprawie przeciwko Kamilowi J., dotyczący spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem środków odurzających. Sąd skazał oskarżonego na karę 10 lat pozbawienia wolności oraz orzekł wobec niego dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Jednocześnie Sąd zasądził od Kamila J. na rzecz żony i dzieci pokrzywdzonego Konrada T. nawiązki w łącznej kwocie 90.000 zł.

Po rozpoznaniu apelacji obrońcy oskarżonego, w dniu 4 października 2017 roku Sąd Okręgowy w Częstochowie utrzymał wyrok w mocy. Kamil J. nie był w przeszłości karany.