Wystartowała Akademia Wolontariatu

wolontariusze fundacja oczami brata

W Częstochowie wystartowała Akademia Wolontariatu. Jest to przedsięwzięcie, którego głównymi celami są promocja i organizacja tej dziedziny wsparcia.
– Jest to taka platforma spotkań uczniów, studentów, osób starszych służąca do tego, abyśmy mogli mówić wspólnym głosem w celu pomocy potrzebującym. Będzie to takie miejsce, gdzie będą odbywać się szkolenia, miejsce do przekazywania różnych ofert wolontaryjnych, żebyśmy mogli się poznać, żebyśmy mogli konkretnie pomóc potrzebującym – mówi Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata, będącej inicjatorem projektu. – Ważny jest też aspekt biura karier społecznych, jak to w akademii bywa, który pozwala nam również mówić o tym, że chcielibyśmy, aby wolontariat był dla ludzi takim pierwszym krokiem na rynek pracy – dodaje.
Wolontariat potrafi zmienić życie każdego człowieka, który zaangażuje się w pomoc. – Moje życie w 99 procentach składa się z wolontariatu. Myślę, że wszystkie moje przyjaźnie, to, czym się zajmuję, upodobania, zakresy zainteresowań – to wszystko ma swój początek w wolontariacie (…). Każde dobro wraca ze zdwojoną siła i tego się trzymam – zaznacza koordynator projektu Bartosz Karczewski.
Szczegóły dotyczące Akademii wolontariatu dostępne są na stronie Fundacji Oczami Brata.

KK

 

fot. www.oczamibrata.pl