Wystawa prac uczestników Kursu Rysunku i Malarstwa

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, w sobotę 13 lipca odbył się wernisaż prac uczestników Kursu Rysunku i Malarstwa Pracowni Rozwoju Osobistego. Kurs prowadzony był przez artystę malarza Monikę Sawionek.

Kurs skupiał osoby chcące pogłębić swoje umiejętności, odkryć talenty jak i dotknąć tematu rysunku czy kompozycji w ikonie. Mówi Monika Sawionek:

Kurs polegał na zapoznaniu się z technikami, przebiegał właściwie planowo, na początku były głównie prace rysunkowe. Chciałam się też zorientować, jak grupa pracuje, co umie, początki były takie bardziej zapoznawcze. Na każdym spotkaniu była omawiana inna technika, czy inne ćwiczenia. Zapoznanie się z daną techniką trwało powiedzmy miesiąc czasu. Głównie skupialiśmy się na martwych naturach, na rysowaniu, na poznaniu podstawowych technik malarskich, czy rysunkowych. Na budowaniu formy, kompozycji, były też elementy związane z ikonopisaniem, czyli każde spotkanie kończyło takie powiedzmy pół godziny omawiania też technik rysunkowych czy kompozycji w ikonie.

Wystawa, która jest zwieńczeniem kursu trwającego pół roku, prezentuje prace jedenastu uczestników zajęć. Jedną z osób, biorących udział w kursie była Joanna Maj:

– No ja zawsze mówiłam, że to nie był kurs malarski ale, że to była sesja terapeutyczna. Przełamywaliśmy różne bariery, różne nasze ograniczenia. Były i łzy, były kryzysy, były momenty, kiedy euforia sięgała zenitu. I to wszystko za pomocą prostych elementów, kredki, pasteli, farb. Niesamowite przeżycie.

Dzieła można podziwiać do końca lipca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

PG