X Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców już 13 stycznia

Wielkimi krokami zbliża się kolejna, tym razem 10. już Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. W tym roku, w sobotę 13 stycznia kibice z całej Polski przybędą po raz kolejny prosić Królową Polski o wsparcie i modlić się za Ojczyznę. Tegorocznej Pielgrzymce przyświecać będzie hasło „Dla niepodległej!”. W roku 2018 obchodzić będziemy wiele okrągłych historycznych rocznic, a najważniejsza z nich to jubileusz 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, do czego nawiązuje główne hasło tegorocznej Pielgrzymki środowisk patriotycznych i kibicowskich. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. w Kaplicy Cudownego Obrazu NMP Królowej Polski o godz. 12.00, którą odprawi i homilię wygłosi ks. Jarosław Wąsowicz. Następnie nastąpi poświęcenie barw klubowych. Po Mszy św. w sali o. Kordeckiego odbędzie się Spotkanie Jubileuszowe i koncert węgierskiego zespołu Hungarica. O godzinie 17. 00 nastąpi okolicznościowa prezentacja na Wałach Jasnogórskich w wykonaniu Ultrasów kilku klubów. Od 10. 00 do 14.00 w ambulansie przy bastionie o. Kordeckiego będzie trwała Akcja Krwiodawstwa.

Pomysł pielgrzymowania środowiska kibiców na Jasną Górę wyszedł od śp. Tadeusza Duffeka, legendarnego kibica  Lechii Gdańsk, który zmarł 21 października 2005 r. po długiej i ciężkiej chorobie. Idea na stałe znalazła miejsce w sercach piłkarskich kibiców, którzy w tym roku po raz kolejny przybędą na Jasną Górę, by modlić się w intencji klubów i stowarzyszeń kibiców.

W ubiegłym 2017 roku motywem przewodnim Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców była 75. rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych oraz 75. rocznica męczeństwa pięciu wychowanków Oratorium Salezjańskiego z Poznania – żołnierzy Narodowej Organizacji Bojowej, zgilotynowanych w 1942 r. w Dreźnie i beatyfikowanych – wśród innych męczenników – przez Jana Pawła II. Rok temu podjęto także nową inicjatywę: żywego różańca kibiców, trwającego na modlitwie za całe środowisko kibicowsko – patriotyczne oraz za Ojczyznę.

PN

Fot: (w polityce. pl)