XIV Gala Wolontariatu „Agape”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Tymi słowami św. Jana Pawła II zainaugurowano w poniedziałek 9 grudnia XIV Galę Wolontariatu w Filharmonii Częstochowskiej.

Coroczne wydarzenie będące posumowaniem konkursu „Barwy Wolontariatu” organizuje Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Agape”. Celem gali było podziękowanie najbardziej zaangażowanym wolontariuszom województwa śląskiego oraz nagrodzenie ich statuetkami.

– Bez wolontariatu tak naprawdę większość organizacji nie byłaby w stanie zrealizować swoich działań, projektów i przedsięwzięć. Wolontariat jest siłą napędową i inspiracją do celów w naszych działaniach – tłumaczył prezes „Agape”, Kazimierz Słobodzian.

Konkurs „Barwy Wolontariatu” organizowany jest nieprzerwanie od 14 lat. Nominowane są do niego osoby, które na co dzień aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, placówkach pomocy społecznej oraz świetlicach środowiskowych.

– W tym roku mieliśmy 38 zgłoszeń do konkursu. Jest to stała liczba, która wpływa na nasz konkurs już od kilku lat. Cieszymy się z każdego zgłoszenia, bo to pokazuje, że nasza formuła jest interesująca i pozwala podziękować organizacjom pozarządowym swoim najaktywniejszym i najcenniejszym zarazem wolontariuszom – dodał Kazimierz Słobodzian.

Muzycznym podziękowaniem dla wolontariuszy, którzy w tym roku pracowali na rzecz innych osób, był koncert zespołu Pomorski New Project.

BNO