XVII Zbiórka Żywności Caritas w akcji „Tak, Pomagam…”

Trwa ostatni dzień inicjatywy „Tak, Pomagam…” w ramach której można obdarować żywnością najbardziej potrzebujących. Wolontariusze Caritas będą zbierać od darczyńców jedzenie i napoje w sieciach sklepów: Biedronka, Lidl, Społem oraz Netto.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, i jak wszyscy doskonale wiemy są ludzie, którzy będą je spędzać mniej szczęśliwie, chociażby przez to, że nie będzie stać ich na wigilie. I my w jakimś małym stopniu możemy tym ludziom pomóc” – mówi Sylwia Łomek, jedna z wolontariuszek.

Już 3 rok z rzędu Caritas organizuje zbiórki na terenie całej Częstochowy. Wśród wolontariuszy znajdują się również uczniowie szkół podstawowych i licealnych. Pomagają oni w propagowaniu akcji roznosząc ulotki, czy zbierając żywność w sklepach.

Dlaczego ja? Bo chciałabym pomóc! Bo wiem, że są ludzie którzy tej pomocy potrzebują. A skoro mogę to zrobić, to czemu nie” – mówi o swojej decyzji Hania Kudlik, jedna z uczennic.

Poprzez te akcje ludzie najbardziej potrzebujący mogą spędzić święta Bożego Narodzenia w weselszej atmosferze. Dodatkowo dzięki nim wolontariusze i uczniowie od najmłodszych lat uczą się empatii i chęci niesienia pomocy bliźniemu.

Fot.: Caritas