XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę: chcemy dotknąć Jezusa

Sobota 5 października był czasem szczególnym dla kobiet. Właśnie w tym dniu miała miejsce XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę, organizowana przez Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki. 

– Jest to najważniejsze święto dla nas wszystkich – dla kobiet po raku piersi, ich rodzin i przyjaciół – mówi Elżbieta Markowska, prezes Stowarzyszenia. – Spotykamy się tutaj, żeby podziękować Matce Boskiej za wszystkie otrzymane łaski i wypraszać o to, żebyśmy mogły za rok znowu spotkać się w tym samym gronie 

Samo Stowarzyszenie powstało w celu wsparcia oraz jednoczenia kobiet, które przebyły chorobę nowotworową piersi.

– Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki od 23 lat niesie pomoc kobietom w naszym regionie, ale nie tylko, bo również kobietom z całej Polski. Jesteśmy przykładem stowarzyszenia prężnie działającego, a naszym celem jest promowanie profilaktyki oraz umożliwianie powrotu do zdrowia poprzez rehabilitację i psychologa – wyjaśnia Markowska. 

Program XXII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Amazonek obejmował m.in. mszę świętą, odprawianą przez biskupa Antoniego Długosza oraz Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Mottem tegorocznej pielgrzymki było: Chcemy dotknąć Jezusa.

MSI