XXVIII Złota Mila w Częstochowie

Po raz kolejny, tym razem XXVIII, na ulicach Częstochowy odbyła się „Złota Mila”. Jak każdego roku Aleja Najświętszej Maryi Panny zamieniła się w bieżnię. Sportowo – biegowa impreza jest od blisko 30 lat okazją do promocji miasta jak również zachęcania ludzi wszystkich kategorii wiekowych do prowadzenia aktywnego trybu życia. Nie inaczej było tym razem. Wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na starcie było także liczne grono przyjezdnych osób, w tym uczestnicy z zagranicy.
Uroczyste otwarcie zawodów nastąpiło tuż przed południem, a pierwszy bieg integracyjno – rekreacyjny na dystansie 2 mil dla kobiet i mężczyzn rozpoczął się w samo południe. W kolejnych kategoriach biegali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, osobno dziewczęta i chłopcy. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania pół mili, a ich starsi koledzy i koleżanki z gimnazjów 1 milę.
Sportową rywalizację zakończyły dwa biegi główne: kobiet na 1 milę i na taki sam dystans mężczyzn. Imprezę zakończyło wręczenie nagród. Na najbardziej wytrwałych czekały puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne. Zwycięzcy nie kryli radości. Głównym organizatorem wydarzenia był jak co roku Klub Sportowy „Budowlani”.
Mamy nadzieję, że tegoroczna „Złota Mila” jeszcze bardziej zmotywuje innych do aktywnych form spędzania wolnego czasu, a kolejne imprezy będą cieszyły się coraz większym zainteresowaniem uczestników.

Piotr Nicpoń