Yonex Polish Open 2019 w Częstochowie!

W hotelu Mercure w Częstochowie odbyła się konferencja prasowa na temat Yonex Polish Open 2019. W rozmowie z dziennikarzami Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski podkreśla wagę imprezy.

– Jest to najważniejszy turniej po rocznej przerwie. Polish Open był zawsze naszą wizytówką. Cieszymy się, że po takim czasie znalazł się organizator, który jest w stanie udźwignąć to wyzwanie – mówi prezes.

Rekordowa liczba zgłoszonych zawodników wynika z majowych eliminacji do igrzysk olimpijskich. W turnieju weźmie udział blisko 300 osób z 47 krajów. Najwięcej uczestników zgłosiło się z Azji, Chin i Turcji, w których to krajach dyscyplina ta jest najpopularniejsza.

– Jesteśmy w momencie odbudowy siły naszej reprezentacji ze względu na zmianę pokoleniową, która nastąpiła po ostatnich igrzyskach. Mieliśmy przez ostatnie dwa lata ciężki okres. Inwestujemy i stawiamy teraz na młodych zawodników, którzy dołączyli w tym roku do ośrodka szkoleniowego w Warszawie – tłumaczy Trener kadry narodowej Robert Mateusiak.

Na chwilę obecną zakwalifikowało się 26 Polaków, stanowiących czołówkę naszej kadry narodowej.
Z Częstochowy będzie reprezentowała nas para – Karolina Gajos oraz Adam Cwalina.

– Mamy dwóch singlistów: Michała Rogalskiego oraz Adriana Dziółko, którzy będą walczyć o kwalifikację olimpijską. Mamy debla męskiego: Adam Cwalina z Miłoszem Bochatem, którzy na tę chwilę będą jedyną parą deblową w turnieju. Mamy także Magdalenę Świerczyńską i Pawła Śmiłowskiego – jedyną parę do turnieju głównego – przedstawia trener.

Yonex Polish Open 2019 to największy cykliczny turniej Badmintona. W dniach 28-31 marca Częstochowa ma stać się stolicą tego sportu. Zawody odbędą się w Hali Polonia, a pula nagród tegorocznej edycji konkursu ma wynieść 25 tysięcy dolarów.

BNO