Z Maryją w nowe 50-lecie

W parafii p.w. św. Wojciecha w Częstochowie przy ul. Brzeźnickiej odbędą się rekolekcje adwentowe pod hasłem „Z Maryją – Niewiastą Eucharystii w nowe 50-lecie”. Będzie to czas duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia oraz dziękczynienia za 50 lat istnienia parafii. Rekolekcje rozpoczynają się 14 grudnia.

-To szczególny rok Jubileuszu. W tym roku kończymy rekolekcjami adwentowymi i bardzo radosnym liturgicznym wydarzeniem. Na zakończenie rekolekcji w czwartek 19 grudnia będziemy mieli centralną Eucharystię dziękczynną z udziałem Księży biskupów naszej archidiecezji i nałożenie koron dla Jezusa i Matki Najświętszej. -mówi ks. Stanisław Iłczyk, proboszcz parafii św. Wojciecha

W tym roku rekolekcje będą wygłoszone przez dwóch księży z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, będzie to ksiądz Profesor Roman Ceglarek oraz wizytator katechetyczny ks. Tomasz Mucha.
Czas rekolekcji będzie też okazją do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, oddaniu Panu Bogu wszystkiego co przeszkadza w życiu duchowym.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców Częstochowy, którzy w jakiś sposób łączą się z nami. Będziemy mieli okazję korzystać każdego dnia z naszych przeżyć rekolekcyjnych. W sposób szczególny zapraszam na uroczystość koronacyjną. Niech to nasze wspólne dziękczynienie zachęci nas do jeszcze większej ufności, pobożności, wiary względem Jezusa Chrystusa i Matki Najświętszej. – mówi ks. Stanisław Iłczyk.

Parafia rozpoczęła swą działalność na plebanii kościoła św. Jakuba. Szlak jaki został przebyty przez wspólnotę, poprzez parafię św. Jakuba i św. Jadwigi, zakończył się w roku 1969. Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha w Częstochowie został uroczyście erygowany 20 stycznia 1969 r. przez biskupa Stefana Barełę. Pierwszym administratorem i proboszczem został ks. Józef Słomian, który w kolejnych latach doprowadził do wybudowania kościoła i plebanii.

Transmisje Mszy św. od niedzieli (15.12) do czwartku o godz. 18.00 będzie można wysłuchać w Radiu Fiat.