Z miłosierdziem do Domu Miłosierdzia

Od 14 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej Domus Misericordie prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej przebywa na kwarantannie 7 seniorów, podopiecznych DPS w Woźnikach. Zostali przywiezieni do Częstochowy, ponieważ w ich ośrodku doszło do zakażeń koronawirusem. Obecnie w zamknięciu opiekę na seniorami sprawuje ks. Marek Bator, dyrektor częstochowskiej Caritas, jedna z sióstr ze zgromadzenia Apostołek Jezusa Ukrzyżowanego oraz diakon naszej archidiecezji. Oczywiście w takiej sytuacji nieoceniona jest pomoc ludzi dobrej woli, którzy nieodpłatnie przekazują różnego rodzaju produkty pierwszej potrzeby. We wtorek 21 kwietnia po raz kolejny do Domus Misericordiae przyjechała Monika Fajer, działaczka społeczna, która tym razem przywiozła pampersy i maseczki ochronne:
– Uważam, że powinniśmy sobie w tych ciężkich czasach pomagać. Dlatego zachęcam wszystkich, żeby włączyli się w taką akcję, żeby przywozili pampersy, środki higieniczne, wszystko co jest potrzebne starszym ludziom. Bo oni są teraz zdani wyłącznie na nas. Z całego serca dziękuję ks. Markowi Batorowi za to, że jest z tymi ludźmi, że ich wspiera.
Taką bezinteresowną pomoc docenia również ks. Marek Bator, który wdzięczny jest za każdy okazany przejaw dobra.
– Pieluchy czy maseczki, to są rzeczy, które są potrzebne zawsze. Mamy tutaj osoby leżące, które wymagają stałej opieki. Dziękuję Pani Monice, bo ona już nie pierwszy raz przywiozła potrzebne w opiece produkty.
Osoby, które chciałyby wesprzeć podopiecznych Domus Misericordiae proszone są o kontakt telefoniczny z Caritas Archidiecezji Częstochowskiej.

ZD