Za nami warsztaty o wsparciu w rodzinie

W ramach trwających Dni Rodziny 31 maja w Częstochowskim Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Jasnogórskiej 34 odbyły się warsztaty na temat wsparcia. Poprowadziła je psycholog, psychoonkolog Paulina Michalska-Jagieło, pracująca w Centrum. Uczestnicy mogli dowiedzieć się z nich m.in. czym jest wsparcie i jakie są jego rodzaje.

– Każdy z nas potrzebuje wsparcia. Dużo zależy jednak od tego w jakim wymiarze. Chcemy nauczyć się jak nie tylko mówić o wsparciu, ale przede wszystkim jak je świadczyć na rzecz potrzebujących – tłumaczy psycholog.

Temat wsparcia podczas warsztatów uczestnicy podejmowali dzięki mini wykładowi, burzy mózgów, ale przede wszystkim dzięki ćwiczeniom opartym na psychologicznych metodach. Kolejne warsztaty w Częstochowskim Centrum Wsparcia i Rodziny zaplanowano na 14 i 21 czerwca. Wtedy temat dotyczyć będzie komunikacji międzyludzkiej i umiejętności słuchania. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Centrum przy ul. Jasnogórskiej 34.