Zadbajmy o swoje włosy podczas wakacyjnego odpoczynku

Wyjeżdżając na wakacje lub spędzając słoneczne dni na łonie natury, często zapominamy o pielęgnacji włosów. Niestety, one również są narażone na promieniowanie słońca oraz inne niesprzyjające im czynniki zewnętrzne.

Są jednak sposoby, by odpowiednio o włosy zadbać. O szczegółach opowiada fryzjer Anita Kawacz:

Konieczne są kosmetyki do włosów z filtrami. Takie produkty oprócz filtrów zawierają składniki nawilżające, odżywcze i regenerujące. W ciągu dnia warto pamiętać, żeby mieć pod ręką mgiełkę w sprayu — należy spryskiwać nią włosy regularnie co kilka godzin.

Gdy już nałożymy preparaty z filtrem, ważne jest również, żebyśmy zadbali o odpowiednie nakrycie głowy, które zapewni większą ochronę włosów. Kąpiele w morzu oraz opalanie się na piasku – to wszystko sprawia, że włosy mogą być w gorszej kondycji. Jak temu zapobiec?

Pamiętajmy o tym, żeby nie suszyć włosów bezpośrednio na słońcu, bo to jeszcze bardziej je niszczy. Z mokrą głową najlepiej jest posiedzieć kilkanaście minut pod parasolem lub w cieniu. Po wysuszeniu kosmyki włosów warto jest spiąć, zwłaszcza jeśli włosy są długie. Po powrocie z plaży należy umyć włosy i skórę głowy oraz nanieść regenerującą odżywkę.

Warto więc zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki przed wyjazdem, aby po powrocie włosy były nadal lśniące i odpowiednio nawilżone.

AK

źródło foto: pixabay / adamkontor