Zainaugurowali nowy rok akademicki

To wydarzenie, które ma ich natchnąć do jeszcze bardziej wytężonej pracy i większej chęci pozyskiwania wiedzy. Mowa o studentach Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie, którzy zainaugurowali rok akademicki 2019/2020. Poza nimi w uroczystości wzięły udział władze Instytutu i kadra naukowo-dydaktyczna, a także zaproszeni goście.

– To zawsze ważny i podniosły moment, który daje siłę na cały rok – mówili studenci Instytutu. – To daje taką motywację.

Piątkową inaugurację rozpoczęła uroczysta Msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

– To dziś wyzwanie, by rozum nie został zbyt pyszny. Bo posługiwanie się rozumem nie znaczy, że jesteśmy mądrzy. Dlatego jestem wdzięczny, że ten Instytut jest i służy w posłudze zarówno wiary, jak i rozumu.

Instytut, który stara się nieustannie rozwijać i oferować kandydatom coraz szersze możliwości.

– Sporo mamy kandydatów na pierwszy rok, również na studia podyplomowe. Oczywiście, zainteresowanie zawsze może być jeszcze większe i liczymy, że w kolejnych latach na naszej uczelni będzie jeszcze więcej studentów – komentował dyrektor WIT ks. dr Mikołaj Węgrzyn.

W programie inauguracji nie zabrakło m.in. wykładu ph. „Teologiczne recepty na kryzys Kościoła w Polsce”, a także rozdania dyplomów absolwentom uczelni.

MD