Zakończono przebudowę ul. Bohaterów Katynia

Zakończono prace dotyczące przebudowy ulicy Bohaterów Katynia. Jest to jedna z inwestycji w ramach programu Lepsza Komunikacja w Częstochowie. Program ten ma na celu przebudowę częstochowskich dróg. Nie tylko w centrum, ale także w innych dzielnicach, by skorzystać mogła każda z nich. O przebudowie ul. Bohaterów Katynia mówi Maciej Hasik, rzecznik MZDiT:
– Rok temu wykonywane były prace przy chodnikach, ale wymagała jeszcze ingerencji konstrukcja drogi. Zostało to zrealizowane kwotą ponad 720 tys. zł. Jest teraz bezpiecznie, bo jest miejsce dla pieszych i rowerzystów. Nie było tego wcześniej, ale tutaj przy poduszkach berlińskich, czyli progach zwalniających, będą również lizaki ograniczające możliwość omijania tej przeszkody, aby rowerzyści mogli czuć się bezpiecznie.
W tym roku zakończyły się już przebudowy ulic: Kasztanowej na Wrzosowiaku, Małopolskiej na Parkitce (z odwodnieniem i oświetleniem) i Olsztyńskiej na Zawodziu (z zachowaniem historycznych klinkierów przy zjazdach i krawężnikach). Trwa natomiast przebudowa ul. Kiedrzyńskiej na Tysiącleciu. Przebudowa ta jest największą z wymienionych inwestycji. Jej koszt to ok. 5 mln zł. z czego 2,3 mln zł. to dotacje ze Skarbu Państwa. Prace mają się zakończyć jesienią bieżącego roku. Kolejne dwie inwestycje, to rewitalizacja Placu Orląt Lwowskich na Rakowie za około milion zł., która ma się zakończyć jeszcze latem 2017 roku oraz przebudowa ulicy Kamińskiego na Wrzosowiaku, która rozpocznie się i zakończy w tym roku.

KN