Zamów sobie książkę

Szukasz potrzebnego podręcznika, ale koszt zakupu przekracza twoje możliwości finansowe? Chciałbyś przeczytać ciekawą książkę, ale nie można jej wypożyczyć w żadnej bibliotece? Biblioteka Publiczna w Częstochowie może zaradzić tym problemom. Dzięki specjalnemu formularzowi na stronie internetowej placówki możesz zgłosić propozycje książek, które chciałbyś, żeby biblioteka zakupiła. O tej niezwykle ciekawej inicjatywie mówi Anna Boraczyńska z Biblioteki Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego:
– Jest to nasza inicjatywa, która od jakiegoś czasu jest dostępna na naszej stronie internetowej. Od czasu kiedy funkcjonuje budżet obywatelski i nasi czytelnicy sami zgłaszają jakieś projekty i na nie głosują, często jest to właśnie zakup nowości wydawniczych. Chcemy dać możliwość wyboru zakupu tych nowości właśnie czytelnikom. Staramy się być na bieżąco z nowościami, ale często czytelnicy mają swoje propozycje. I dlatego bardzo chcielibyśmy, żeby wzięli udział w tym wyborze i sami zdecydowali co chcą czytać.
Działanie formularza jest bezterminowe, a jak podkreśla Anna Boraczyńska, pracownicy biblioteki potrafią znakomicie wybrać te publikacje, które będą najbardziej przydatne częstochowskim czytelnikom.

ZD