Zarzuty wobec radnego ze Wspólnoty Samorządowej. Został zawieszony do wyjaśnienia sprawy

Kontrowersyjna sytuacja z udziałem częstochowskiego radnego. Pod koniec września w okolicach miejscowości Gidle doszło – zdaniem policji – do tzw. ustawki kibiców różnych drużyn (w tym Rakowa), w której miał brać udział radny Albert Kula.

Gdy policja wkroczyła na teren, gdzie znajdowali się kibice, doszło do przepychanek i użycia przez służby gazu łzawiącego i broni gładkolufowej. W sprawie zarzutów napaści na funkcjonariuszy policji wystosowanych wobec częstochowskiego radnego ze Wspólnoty Samorządowej będącej koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości oświadczenie wydał Prezes Zarządu Okręgowego PiS i Poseł na Sejm RP Szymon Giżyński:

Decyzja z 3 października Prezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie (i Posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego – red.). W imię bezwzględnie przestrzeganych w Prawie i Sprawiedliwości zasad zawieszam do czasu wyjaśnienia i rozstrzygnięcia sprawy Pana Radnego Alberta Kulę, członka Wspólnoty Samorządowej, koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych 2014 w członkostwie klubu Prawa i Sprawiedliwości w częstochowskiej radzie miasta. Jednocześnie życzymy Panu Albertowi Kuli potwierdzenia jego wersji wydarzeń z 23 września 2013 roku pod Radomskiem – czytamy w oświadczeniu Zarządu Okręgowego PiS w Częstochowie.