Zatrzymano grupę sklepowych złodziei

Policjanci z Kłomnic zatrzymali grupę przestępczą, która na przestrzeni minionych dwóch lat okradała sklepy w całej Polsce.

Sprawa rozpoczęła się 13 grudnia 2018 roku, kiedy to w jednym ze sklepów w Rudnikach doszło do kradzieży artykułów spożywczych o wartości ponad 500 zł. O przebiegu śledztwa mówi asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

– Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Kłomnicach, którzy w toku ustaleń rozpoznali na nagraniu z monitoringu trzech sprawców. Okazało się, że należą oni do opolskiej grupy przestępczej, która trudni się kradzieżami sklepowymi w całym kraju. Od sierpnia 2018 roku do stycznia 2019 roku przestępcy dokonali 42 kradzieży produktów o wartości blisko 30 tys. zł na terenie 9 województw w Polsce.

Województwa, na terenie których dokonywane były kradzieże, to województwo śląskie, opolskie, zachodniopomorskie i kujawsko-pomorskie. Policjanci z Kłomnic zatrzymali do tej pory 8 osób, którym przedstawiono łącznie 95 zarzutów. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

MSI

Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie