Zbiórka darów „Charytatywnie dla Zwierząt”

W Częstochowie trwa zorganizowana po raz 4. zbiórka “Charytatywnie dla Zwierząt”.

Celem zbiórki jest zgromadzenie jak największej ilości produktów, takich jak karmy, żwirki, poduszki i koce, które zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

– “Charytatywnie dla Zwierząt” to przede wszystkim zbiórka dla częstochowskiego schroniska, ale również organizacji, które działają na rzecz zwierząt w Częstochowie i poza nią – mówi Jakub Sikora, organizator akcji. – W akcję angażuje się większość częstochowskich szkół, ale także różnego rodzaju sklepy i instytucje. W tym roku dołączyło do nas Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które jest głównym miejscem zbiórki, ze względu na to, że w szkołach, które do tej pory pełniły to zadanie, jest obecnie mniej miejsca. Do 17 grudnia musimy dostarczyć wszystkie dary właśnie do MPK, a 19 grudnia zostaną one przekazane częstochowskiemu schronisku – podsumowuje Sikora.

Głównym miejscem zbierania darów dla schroniska są placówki oświatowe, w których młodzież chętnie angażuje się w tego typu akcje. Miejscami zbiórki są również Dzielnicowy Ośrodek Społeczności Lokalnej Raków, Sklep Zoologiczny “Ryś”, Biuro Podróży “Mamuno”, Zespół Szkół Technicznych oraz “Żak” Szkoła w Częstochowie. Dodatkowa zbiórka produktów odbędzie się w sobotę 14 grudnia w Centrum Handlowym “Jagiellończycy”.

MSI

Fot.: Charytatywnie dla Zwierząt/Facebook