Zbiórka dla szpitala na Zawodziu

Fot.: SM w Częstochowie

Pracownicy częstochowskiej Straży Miejskiej przyłączyli się do akcji Fundacji Częstochowskie Anioły, zbierając wodę mineralną dla ratowników medycznych oraz dla personelu szpitala na Zawodziu.

Fundacja prowadzi zbiórkę rękawiczek jednorazowych, maseczek, płynów dezynfekujących, termometrów bezdotykowych, kombinezonów i wody mineralnej w ramach akcji „Anielska pomoc dla szpitala na Zawodziu”.

– Strażnicy miejscy pomagają w transporcie darów z siedziby fundacji do szpitala. Maseczki, rękawiczki i płyny są potrzebne jednak strażnikom miejskim podczas codziennej służby patrolowej, dlatego cywilni pracownicy Straży Miejskiej przyłączyli się do akcji i zbierają wodę mineralną. Wkrótce butelki z wodą zostaną przekazane Pani Beacie Kulczyńskiej, szefowej Fundacji Częstochowskie Anioły i przewiezione do szpitala na Zawodziu – tłumaczył Artur Kucharski, rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie.

Warto zaznaczyć, że zbiórka ma charakter profilaktyczny i nie wynika z braków środków dostępnych w szpitalu. Celem zbiórki jest utrzymanie odpowiedniego zapasu takich artykułów, których z racji wystąpienia epidemii zużywa się więcej, niż dotychczas.

BNO