„Zimowe” plany Rakowa

Po rozegranym w niedzielę spotkaniu z Puszczą Niepołomice, wygranym przez częstochowski Raków 3 – 1, piłkarze i sztab szkoleniowy rozpoczęli zasłużony urlop. Do zajęć treningowych wrócą jeszcze w tym roku. 12 grudnia wznowione zostaną przygotowania do rundy wiosennej 2018. – Bezdyskusyjny sukces podopiecznych Marka Papszuna jakim jest wysoka  trzecia lokata w tabeli Nice I ligi, nie spowoduje jednak , że „zatrzymamy się na tym” – mówi Krzysztof Kołaczyk – wiceprezes Rakowa. – Marzymy o kolejnym pójściu do przodu i rozwijaniu klubu zarówno sportowo i organizacyjnie. Jesień pokazała, że jest to możliwe, a my dalej musimy robić swoje, czyli patrzeć z szacunkiem na przeciwnika, do ligi i dobrze przepracować przerwę zimową. – podkreśla Krzysztof Kołaczyk.
Kilkunastodniowa przerwa w zajęciach treningowych pozwoli na regeneracje zmęczonych organizmów. Po tym czasie nastąpi tak zwany okres przejściowy, gdzie częstochowianie powrócą do wspólnych zajęć. Ten etap zakończy XII edycja Piłkarskiej Gwiazdki, zaplanowany na 22 grudnia. Następnym punktem w harmonogramie zaplanowanym przez sztab szkoleniowy są treningi indywidualne, które będą odbywać się w czasie świąteczno-noworocznym.
W styczniu piłkarze Marka Papszuna rozegrają pierwszy sparing, a ich rywalem będzie liderujący w II lidze GKS Jastrzębie. Mecz rozegrany zostanie 20 stycznia. Na przełomie stycznia i lutego zaplanowano jeszcze dwa dodatkowe spotkania kontrolne: z występującą w I lidze czeskiej MFK Karvina (27.01) oraz z Miedzią Legnica (3.02). Później piłkarze udadzą się na obóz przygotowawczy, który odbędzie się w dniach 5.02 – 19.02. Na 24 lutego zaplanowano ostatni sparing, a formę piłkarzy Rakowa sprawdzi walczący o awans do Nice I Ligi Łódzki Klub Sportowy.
W przerwie zimowej nastąpią zapewne zmiany kadrowe. Jak na razie władze klubu nie chcą ujawniać szczegółów, choć deklarują, że będą szukać wzmocnień na wszystkie pozycje. Według nieoficjalnych doniesień nowym piłkarzem Rakowa miałby zostać Mateusz Zachara, który nie znajduje miejsca w podstawowym składzie portugalskiego zespołu Cd Tondela.
Do zmagań na zapleczu Ekstraklasy częstochowianie powrócą w pierwszy weekend marca. Rywalem zespołu spod Jasnej Góry będzie Chojniczanka Chojnice. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie też na wyjeździe z GKS – em Katowice. Pierwszy domowy mecz Raków zagra przed własną publicznością 17 marca, a jego rywalem będzie aktualny wicelider – Odra Opole.

PN