Zimowe ptakoliczenie już w weekend

dokarmianie_ptakow_zima_-720x510 (1)

Zimowe ptakolicznie w parkach i ogrodach już w najbliższy weekend. Udział w nim może wziąć każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania czy wieku.
– Liczymy ptaki przez godzinę – czy to na spacerze, czy też przy karmniku, czy we własnym ogrodzie. Ptaki, które policzymy, które spotkamy, możemy przesłać przez internet do Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Oni zliczają wszystkie ptaki. Ma to służyć temy, abysmy wiedzieli, jakie ptaki w naszych ogrodach, przy naszy karmnikach zimują – mówi Stanisław Stefaniak, który przeprowadzi akcję ptakoliczenia z dziećmi i młodzieżą z Ochotniczych Hufców Pracy w Częstochowie.
Ptaki można liczyć samemu, nawet poprzez okno, zaglądając do ogrodu. Jednak można również dołączyć do większej grupy. Chętni do udziału w wycieczce, podzas której będą liczone ptaki wraz z przewdonikiem, powinni stawić się 31 stycznia o godz. 9.00 na brzegu Warty na wysokości ul. Drogowców w Częstochowie. Marsz poprowadzi Mariusz Borowik z częstochowskiej grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

KK

źródło foto: zielonyogrodek.pl