Złodziej perfum, kontrole drogowe – tygodniowe wieści z policji

Częstochowska policja przeprowadziła po raz kolejny wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Udało się również zatrzymać amatora darmowych perfum. Policja podsumowuje miniony tydzień.

W ubiegłym tygodniu policjanci z ruchu drogowego obsłużyli 83 kolizje. Na terenie powiatu częstochowskiego doszło do 5 wypadków drogowych. O statystykach mówi asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

Policjanci z drogówki przeprowadzili ponad 500 badań stanu trzeźwości wśród kierujących. Zatrzymali pięciu kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu. Zatrzymali również 2 prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Trzech kierowców jechało samochodami bez uprawnień oraz jedna osoba kierowała samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, a przy tym w wydychanym powietrzu miała ponad 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj (8 sierpnia) na drogach całego kraju prowadzone były działania NURD, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli przede wszystkim pieszych i rowerzystów.

Policjanci z częstochowskiej drogówki skontrolowali prawie 200 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 130 nieprawidłowych zachowań kierowców w rejonie przejść dla pieszych. Apelujemy do kierowców: przestrzegajcie przepisów ruchu drogowego, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych kierujcie się wyobraźnią i rozsądkiem, pamiętajcie że zderzenie z niechronionym użytkownikiem dróg może się dla niego skończyć kalectwem, a nawet śmiercią. Piesi: nie wchodźcie na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd. Przed wejściem na jezdnię należy upewnić się, czy prędkość, z jaką nadjeżdża pojazd pozwoli mu się zatrzymać w odpowiednim miejscu na drodze. Używajcie elementów odblaskowych – mówi Sabina Chyra-Giereś.

W tym tygodniu udało się także zatrzymać mężczyznę, którego łupem padały markowe perfumy i kosmetyki:

Policjant operacyjny z Komisariatu VI Policji w Częstochowie zatrzymał mężczyznę, który od kilku miesięcy okradał sklepy w Częstochowie. Wpadł podczas kolejnej wizyty w tym samym sklepie. Od kwietnia do sierpnia kilkukrotnie „odwiedził” jeden ze sklepów, kradnąc towar za prawie 5 tys. zł. 30-latek przebywający na terenie Częstochowy usłyszał 6 zarzutów – informuje rzecznik.

W związku z tym, że podejrzany dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 lat pozbawienia wolności.

KF

foto źródło: KMP Częstochowa